OK Go

wpis w: BLOG | 0

Dziś będzie trochę muzycznie, ale też wizualnie 🙂

A wszystko to z okazji, że za kilka dni rozdanie nagród Grammy i postanowiłam zerknąć kto w tym roku jest nominowany w kategorii wideo. Bo przyznam, że mam swojego absolutnego faworyta. To grupa OK Go, która od lat robi ciekawe teledyski.

Może kojarzyć ich klip do piosenki „Here It Goes Again”

 

To był rok 2006, czyli ponad 10 lat temu, klip zdobył kilka nagród i popularność, ale od tamtego czasu chłopaki się mocno rozkręcili.

I ku mojemu zaskoczeniu w tym roku wśród nominowanych do Grammy znalazł się ich teledysk do piosenki „Upside Down & Inside Out”!

 

Konkuruje z mało oryginalnymi teledyskami Beyonce do „Formation”, Leon Bridges „River”, trochę nudnym Jamie XX „Gosh” i ciekawym Coldplay „Up&Up”, ale kilka dni temu Beyonce ogłosiła, że jest w ciąży więc pewnie zgarnie wszystko 😉

Tak czy inaczej ja chcę zwrócić Waszą uwagę na dwa, moim zdaniem najlepsze klipy grupy OK Go.

„The One Moment”, w którym nagrano 4,2 sekundy a następnie rozciągnięto je do kilku minut i który, moim skromnym zdaniem, powinien być nominowany zamiast „Upside Down & Inside Out”.

 

Nie mogę oderwać wzroku od tej demolki 😀

 

Mimo wszystko jednak wciąż moim ulubionym pozostaje „Needing/Getting” do którego użyto 55 pianin, 288 gitar i ponad 1100 instrumentów (czy może raczej „dźwiękowydawaczy”? :D) własnej roboty stworzonych specjalnie do tego teledysku:

 

Jak to dobrze, że ktoś jeszcze potrafi się tak bawić muzyką!

Nie zrozumcie mnie źle – nie mam nic przeciwko kolejnym teledyskom z cyklu „wyginam śmiało ciało”. Ale jednak w gąszczu tych klipów łamiących kolejne granice (których już dawno nie ma), miło jest zobaczyć coś oryginalnego, dopracowanego, wykorzystującego możliwości techniczne i po prostu innego.

Trzymam kciuki za OK Go na Grammy i nie mogę się doczekać co jeszcze wymyślą 😀